Buz Makinesi Tamiri

Buz Makinesi Tamiri

Buz makinesi arıza bakım onarım iletişim 0850 471 01 68. Buz yapıcı makine hiç çalışmıyorsa, düşünülmesi gereken ilk şey, cihaza elektrik gelmesiyle ilgili bir sorun olup olmadığıdır. Bunu yapmak için öncelikle elektrik bağlantıları kontrol edilir. Görünür bir sorun yoksa, bağlayıcı denetlenir. Prizdeki arızalar, profesyonel bir elektrikçi ile değiştirilerek de düzeltilebilir. Sorun henüz bulunamadıysa, güç düğmesine ulaşan kablolara bakın. Bu bağlantının kabloları kesilirse, tekrar yerine otururlar. Veya sorun, anahtarı yenisiyle değiştirerek çözülür. Motor arızaları, fan veya kompresörle ilgili sorunlar da nispeten ciddi sorunlardır. Buz yapıcı soğumazsa, bu sorun fan motorunun çalışmamasından kaynaklanabilir. Aksi takdirde, termostat veya kompresörle ilgili bir sorun vardır. Bunu yapmak için ilgili parçaların bağlantıları kontrol edilir. Ölü veya hasarlı bir tel varsa değiştirilebilir. Doğrudan sorunlu parçanın yedek parça temini ile değiştirilmesi de gerekli olabilir.

Sigorta atma veya gürültülü (sesli) çalışma gibi tüm bu sorunlar ve arızalar da deneyimli bir teknisyen gözetiminde dikkatle değerlendirilmesi ve çözülmesi gereken sorunlardır. İstanbul'un herhangi bir bölgesinden gelen ev aletleri ve buz makinelerindeki arızaları tespit etmek için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Buz makineleri, otel veya pansiyon gibi işletmelerde veya restoran veya fabrika gibi dolaşımın yoğun olduğu sektörlerde buzun seri üretimi için kullanılır. Buz makinesi tamir servisi de bu makinelerin kurulum, bakım ve onarımını gerçekleştirmektedir. Dış gövdeleri paslanmaz çelikten imal edilen buz makineleri, farklı talepleri karşılayabilecek şekilde üretilmektedir. Portatif modellerden sabit modellere kadar her türlü buz makinesi modeline yönelik bakım çalışmaları gerçekleştiren servis, haftanın 7 günü hizmet vermektedir. Gece veya gündüz fark etmeksizin her an ulaşılabilen servis, doğrudan su kaynağına bağlanmakta veya tekerlekli modeller ve her türlü farklı model için kesintisiz hizmet vermektedir.Servis için planlanan bakım işlemleri sırasında gerekli çalışmalar sonucunda buz makinelerini sağlığa uygun hale getirmektedir. Özellikle gıda hizmet işletmelerinde ağırlıklı olarak kullanılan buz makinelerinde bakımsızlık sağlık sorunu en ciddi sorunların başında gelmektedir. Deneyimli ve güler yüzlü çalışanları ile yüzde yüz müşteri memnuniyetini sağlamak için çalışan buz makinesi tamir servisi, onarım çalışmalarını büyük bir titizlikle gerçekleştirmektedir. Sıcak yaz günlerinde ihtiyacınız olan buzu kesintisiz almanızı sağlayan servis, buz makinelerinin neden olduğu sorunlara anında müdahale ediyor. En yoğun saatlerde bile en kısa sürede müdahale eden buz makinesi servisi ile şirketiniz müşterilerinize kusursuz hizmet vermekten geri kalmıyor. Buz makinesinde oluşabilecek herhangi bir arıza için uygulamadan hemen sonra çalışmaya başlayan Biz servisi ilk etapta arıza kaydı oluşturur Arıza kaydı ile gerekli çalışmayı aşmayan servis, bu süreçte buz makinesinde meydana gelen arızalar hakkında detaylı bilgi alır. Buz makinesi tamir servisi olarak yerinde servis hizmeti veren ve verdiği hizmetleri müşterilerine bildiren servis, servis konusunda her türlü güveni sağlamaktadır. Buz makinesinde bulunan arızayı en kısa sürede gideren servis, bu süre içerisinde yapılan çalışmaları garanti altına alıyor. Buz yapıcılara garanti edilen yedek parçalar için çalışma veya servis, 1 yıllık ücretsiz servis süresi içinde aynı sorunun ortaya çıkması durumunda, bu konuda gelişen öğretim teknolojisine sürekli uyumu göstermek üzere teknik ekip olarak hareket ederek buz makinesinin hizmetinde her marka cihaz çalışır. Tüm markaların buz makinasına hakim teknik kadrosu sayesinde servis hizmetleri hiçbir zaman belirli kalite standartlarının altına düşmemekte ve her zaman aynı standartta hizmet vermektedir.

Buz Makinesi Arıza

Buz makinesi arızasında servis çağırmadan evvel yapabilecekleriniz
Buz yapıcının önündeki güç anahtarlarını açık konumda açıp kapatın. Buz makinesi sigortayı kaybetmiş olabilir, lütfen kontrol edin.
Buz yapıcının güç girişi fişi prize tam olarak takılamaz, lütfen kontrol edin. Buz makineinde bir termostat varsa, açık olup olmadığını kontrol edin. Buz yapıcı makinenin su giriş musluğunun açık olduğundan ve suyun geldiğinden emin olun
Buz yapıcının emme filtrelerinde tıkanıklık olup olmadığını kontrol edin.
Buz yapıcının kondenserinin (sıcak gaz buz çözme paneli) ön tarafının açık olup olmadığını kontrol edin. Buz yapıcının kondenserinin (sıcak gaz buz çözme paneli) toz ve yabancı cisimlerden arındırılmış ve hava sirkülasyonuna açık olup olmadığını kontrol edin. Buz makinesinin atık su boşaltma borusunun yerde yattığını ve tıkanmadığını kontrol edin.
Buz yapıcınızın arızasıyla ilgili herhangi bir değişiklik yapılmadıysa, cihaz yetkili Servis teknik personeli tarafından kontrol edilmelidir. Buz yapıcının arızalanması ile ilgili olarak lütfen teknik servisi arayınız.

Scotsman Servis
Simag Buz Makinesi Servisi
Hoshizaki Buz Makinesi Servisi
Brema Buz Makinesi Servis
Kastel Buz Makinesi Servisi