Beyaz Eşya Servisi

Beyaz Eşya Servisi

Beyaz Eşya Tamiri

Beyaz eşya servis hizmeti yeni yüzyılda olarak hayatımızdaki yerini sağlamlaştırdı. Her alanda teknoloji kullanımı görmek, eğlence temizlik için gelen temizlik, gıda, yiyecek, iletişim yapabilirsiniz. Teknolojinin hızla gelişmesiyle birlikte, her alanda olduğu gibi, ev aletleri sektöründe de büyük bir gelişme olmuştur. Ev aletleri sektöründe yer alan markalar arasında çökmekte olan bir rekabet ortamı da ortaya çıkmıştır. Öte yandan ev aletleri üretimi yapan firmalar, tüketicilerin ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda kendilerini modelleme yoluna gitmişlerdir. Beyaz eşya üretimi yapan firmalar, çeşitlendirilmiş seçenekler karşısında bir dizi politika ile satış seviyelerini yükseltmeyi hedeflemişlerdir. Rekabet ortamında iş politikası tüketicileri tercih etmiştir.
Ev aletleri endüstrisinde, satın alma sürecinde tüketici kararlarını etkileyen birçok değişken vardır. Satın alma sürecini etkileyen bu değişkenler sosyal, kültürel, psikolojik, demografik veya pazarlama faktörleri olabilir. Tüketicilerin seçimi, onlara en çok fayda sağlayan marka yönündedir. Satın alma sürecinde etkili olan diğer faktörler de kişisel faktörler, ekonomik faktörler, psikolojik faktörler ve sosyolojik faktörler şeklinde ortaya çıkmaktadır.
Tüketiciler için ev aletleri satın almanın en önemli somut nedeni, dayanıklı ev aletleri ile zamandan tasarruf edebilmek ve günlük işlerde çalışabilmektir. Psikolojik nedenlere gelince, tüketicinin arabasını göstermek için kullandığı cihazlar şeklinde görülür. Tüketiciler ev aletleri satın almak istediklerinde, birçok markanın bugün evlerinin yakınında bile bir mağaza bulması mümkündür. Pazarın rekabet içinde olması, her yıl hayatımıza farklılık katan farklı ev aletleri markalarını bulmayı mümkün kılmıştır.
Bir arızanın son bulması için Beyaz eşya tamiri önemli bir etkendir. Elektronik sektöründe, Elektrikli Ev Aletleri, her marka tarafından sunulan elektronik cihaz, genel olarak, yemek, su ısıtıcıları, kazanlar, ve klima şu anda ev aletleri piyasada var daha zor ev aletleri aynı sektör: buzdolabı ve dondurucu, çamaşır ve kurutma makineleri, bulaşık makineleri, fırınlar, ürünler, dahil, elektrik Süpürgeleri, ocaklar, masaüstü ve diğer gruplar oluşturdu ve Katalog haline bölünmüş. Mutfağı temizlemek, giysileri temizlemek, ısıtmak ve soğutmak, pişirme ve beslenme kalitesini artırmak için her markanın tüketicilerinin emrinde kendi ürün yelpazesi vardır.
Ev işlerini yapmak, hijyen ve düzeni sağlamak, yiyecekleri mümkün olduğunca yüksek pişirmek ve saklamak, teknolojinin yaşadığımız yüzyılda olduğu kadar gelişmediği veya en ilkel sayılabilecek cihazları kullanırken günümüzden daha az etkiliydi. Hava koşullarına uyum sağlamak için fırınları açmak, temizlemek ve zahmetli pişirme işlemlerinden geçmek için büyük çaba sarf etmek gerekiyordu. Beyaz Eşya Servisi b,ze verdiği destekle arızların bizi zorlamasını engelmemmektedir.Ev işlerinin bu kadar zahmetli süreçleri içermesi, insan enerjisinin diğer alanlara aktarılmasını engeller. Kentleşmenin hızlanması, ekonomik refahın artması, eğlence ve sosyal faaliyet kavramlarının ortaya çıkması ilk çizginin temelini atmıştır.

Buzdolabı Arızaları
 1. Buzdolabı soğutmuyor : gaz kalmamış olabilir veya motor arızalıdır.
 2. Buzdolabı çok gürültülü çalışıyor : fan motoru kontrol edilmelidir.
 3. Buzdolabı buzlanma yapıyor : soğuk hava dağılmadığı için buzlanma meydana gelmektedir, termostat ve sensörler kontrol edilmelidir
 4. Buzdolabı sigorta attrıyor : kapasitör ve motor kısa devre yapmış olabilir, kontrol edilmelidir.
 5. Buzdolabı çok ısınıyor : dar havasız bir bölgede olması olası nedenlerden, sıcak ısıtıcı ocak gibi cihazlardan uzak bölgede motor kısmı hava alacak şekilde durmalıdır.
 6. Buzdolabı dondurmuyor : buzdolabında bulunan gaz kaçakları ve gaz seviyesi azalmış olabilir ayrıca termostat kontrol edilmelidir..
 7. Buzdolabının ışıkları yanmıyor çalışmıyor : cihazınıza elektrik gelip gelmediği kontrol edilmelidir, kablolarda kopuklar elektrik gelmesini engelleyebilir.
 8. Buzdolabından buhr çıkıyor : buzdolapları yapısı gereği soğuktur, soguk hava vermektedir. Buldundugunuz ortam sıcaksa veya yaz mevsiminde sık görülen bu durum buzdolabı kapağı açınca gelen soğuk hava buharıdır.
 9. Buzdolabı yeterince soğutmuyor : buz tutmuş fan motoru istenilen verimde çalışmadığı için karşılaşabilecek arızadır. Buzdolabı kapatılıp belli bir zaman bekledikten sonra düzelecektir.Filtre arızaları tıkanmaları yine buzdolabınızı doğru sogutmasını engeller, buzdolabı fitrenizin değişmesi gereklidir.
Çamaşır Makinesi Arızaları
 1. Çamaşır makinesi su almıyor.Ne yapabiliriz? :
  a) Su kesilmiş olabilir, vanayı kontrol edebilirsiniz.Musluk kapalı ise açınız.
  b)Su hortumu katlanmış olabilir bu da çamaşır makinesine su girişini engelleyebilmektedir.Bu sorun genelde çamaşır makinenize bir yerden başka bir yere taşıdığınızda meydana gelir.
  c)Çamaşır makinesinin hortum filtresi tıkanmış olabilir.Suyu kapattıktan sonra çamaşır makinesi-hortum bağlantı yerini sökün ve filtre tıkanmış ise filtreyi temizleyin.
  d)Çamaşır makinesinin su almamasının diğer bir sebebi ise çamaşır makinesi kapağının tam kapalı olmamasıdır.Çamaşır makinesi kapağını tam kapandığından emin olmak için kapağı hafifçe bastırdıktan sonra hafif bir çıt sesi gelecektir.Kapağın kapanmamasındaki diğer bir sebep ise kapağa çamaşır sıkışması ya da çamaşır makinesi kapağı aşırı doluluktan sebebiyle tam kapatamamışsınızdır.
  e)Özellikle yaz aylarında su kullanımının artması ile özellikle üst katlarda oturanların genel bir problemi su basıncının düşmesi ile makine yine su almayabilir.
  f)Diğer problemler ise su ventili ya da sistemin elektronik yapısında kaynaklanmaktadır.Bu durumda servis çağırın.
 2. Çamaşır makinesi suyu boşaltmıyor.Ne yapabiliriz?
  a)Çamaşır makinesinin atık su boşaltma hortumu katlanmış ya da tıkanmış olabilir.Atık su boşaltma hortumunu kontrol edin.Tıkalı ise hortumu temizleyin.
  b)Su tahliye hortumu makineye göre alçakta olabilir.Bu durumda; su tahliye hortumu uygun yüksekliğe yerleştirilmelidir.
  c)Pompa filtresi tıkanmış olabilir.Bu durumda akla ilk gelen makinenin sağ alt kapağında bulunan pompa kapağını açıp buradaki filtreyi temizlemeniz gerekmektedir.Eğer ki filtreye bir şey sıkıştı ise (bozuk para, vida, düğme vs.) filtreyi temizledikten sonra makine kendiliğinden düzelecektir.
  d)Pompa motoru bozulmuş olabilir bu durumda da teknik servisi çağırıp pompa motorunu değiştirmeniz gerekebilir.Ya da sistem elektroniğinden kaynaklı bir problem de yaşıyor olabilirsiniz.
 3. Çamaşır makinesi titreşim ve ses yapıyor.
  a) Çamaşır makinesinin dengesiz duruşundan kaynaklı bir ses ya da titreme olabilir bunu gidermek adına çamaşır makinesinin zemine 4 ayağının da sağlam bastığından emin olun.Makine ayakları zemine sağlam bastıktan sonra muhtemelen sıkıntınız giderilecektir.
  b)Her çamaşır makinesinde iki adet amortisör bulunur. Bu mekanizma çamaşır makinesinde meydana gelen sarsıntıyı en az seviyede tutmaya yarar. Bu parçalardan biri ya da ikisinde meydana gelen bir arıza makinenin sesli çalışmasına sebep olabilir.
  c)Çamaşır makinesinde motor ve kazan kasnağını birleştiren kayış esnemeye başlayıp özelliklerini kaybederse yıkama ve sıkma işlemlerinde makine sesli olarak çalışmaktadır.
  d)Çamaşır makinesinde bulunan kazanı tutan rulman(bilye) özellikle sıkma esnasında çok ses çıkarabilir.Bu problemi yaşıyorsanız rulmanı değiştirmeniz gerekecektir.Bu durumda teknik servisi çağırmanız gerekmektedir.Peki bu arızayı almamak adına ne yapılabilir? Çamaşır makinesine yapılan aşırı yükleme kazan rulamanın zamanla deforme olmasına kullanılmaz hale gelmesine sebep olur.O sebeptendir ki siz siz olun bu problemi yaşamak istemiyorsanız çamaşır makinenizi çok doldurmayın.
 4. Çamaşır makinesi deterjan almıyor.Ne yapılabilir?
  a)Su basıncı düşük olabilir. Suyun basıncı en az 1 bar olmalıdır. Çeşme açılarak suyun basıncı arttırılarak problem çözülebilir.
  b)Deterjan çekmecesinin klepesi kapalı olabilir. Deterjan çekmecesi klepesini kontrol edin. Klepe düzeltilerek sorun giderilmelidir.
  c)Su giriş vanaları (ventil) arızalı olabilir. Su giriş vanalarını kontrol edin. Arızalı ise yenisi ile değiştirin.
 5. Çamaşır makinesi altından su kaçırıyor.Ne yapılabilir?
  a)Giriş hortumları ve tahliye hortumları yerinden çıkmış veya patlamış ya da hortum bağlantı kelepçeleri gevşemiş olabilir. Hortumları kontrol edin. Çıkmış hortum varsa yerine takın. Yırtık hortumlar değiştirilmelidir.Daha sonrasında büyük ihtimalle probleminiz çözülecektir.
  b)Kapı körüklü contası delinmiş olabilir. Kapı körüklü conta kontrol edilmelidir. Delinmişse değiştirilmelidir.
  c)Kazan zamanla delinmiş olabilir. Kazan delinmişse delik ya tamir edilir ya da kazan değiştirilmelidir.Tabi bunun içi teknik servis çağırmanız değişimi yetkililere yaptırmanız gerekecektir.
  d)Rezistans yerinden oynamış olabilir. Teknik servise rezistans kontrol ettirilmeli. Yerinden oynamış veya gevşemişse yerine sıkıca takılmalıdır.
  e)Hortumlarda ya da pompa filtresinde problem olabilir. Su girişi hortumlarının contalarını yerlerine iyice yerleştirin. Hortumu musluğa sıkıca takın.Pompa filtresi kapağı tamamen kapanmamış olabilir. Pompa filtresinin tamamen kapalı olduğundan emin olun.
 6. Çamaşır makinesi yükleme kapağı açılmıyor.Ne yapılabilir?
  a)Makinedeki su seviyesinden dolayı kapak kilidi devrededir. Pompa ya da Sıkma programını çalıştırarak suyu tahliye edin.
  b)Makine suyu ısıtıyor ya da sıkma adımında olabilir. Programın bitmesini bekleyin.
  c)Kapak kilidi devrededir. Kapak kilidi program bittikten birkaç dakika sonra devreden çıkar. Kapak kilidinin devreden çıkması için birkaç dakika bekleyin.
Bulaşık Makinesi Arızaları
 1. Bulaşık makinesi suyu ısıtmıyor : Cihazınızın rezistans arızası bulunmaktadır
 2. Bulaşık makinesi su almıyor : Su giriş veltil parçası arızalıdır
 3. Bulaşık makinesi su almıyor : Emniyet sivici olan parça arızalıdır, kontrol edilmelidir.
 4. Bulaşık makinesine su hiç gelmiyor : Musluk kontrol eilmeli , şebeke suunun gelmesi gereklidir
 5. Bulaşık makinesi temiz yıkamıyor, kirli çıkarıyor : Deterjan kalitesi önemlidir, bulaşık makineniz temiz yıkamıyorsa deterjan gelip gelmediği kontrol edilmeli.
 6. Bulaşık makinesi hiç çalışmıyor : Bulaşık makinenize gelen elektrik kontrol edilmeli, sorun yoksa gerekli kablo grupları değiştirilmeli kontrol edilmeli.
 7. Bulaşık makinesi programa geçmiyor : Bulaşık makinenizin kartı kontrol edilmelidir.
 8. Bulaşık makinesi açılıyor ama yıkamaya geçmiyor : Makinenizde bulunan zaman rölesi arızalıdır kontrol edilmelidir.